Quantcast
Channel: Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning
Viewing all 153 articles
Browse latest View live

Eesti-Prantsusmaa-Küprose kontaktseminar Tallinnas

$
0
0


Tiigrihüppe Sihtasutus kutsub Eesti õpetajaid osalema programmi Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning kontaktseminaril, mis toimub 17.-19. maini 2012 Tallinnas Swissotelis.
Kontaktseminarile  on  oodatud III ja IV kooliastme õpetajad (õpilased vanuses 12-19). Seminar keskendub teemale, kuidas integreerida multimeedia kasutamine igapäevase õppetöö ja õppekavaga.
Kontaktseminaril osaleb nii Eestist kui ka  Prantsusmaalt 15 õpetajat, Küproselt 3 õpetajat. Kontaktseminari programmi kohta leiate täpsemat teavet ürituse ajaveebist http://contactseminartallinn2012.blogspot.com/
Kontaktseminari töökeel on inglise keel.  

Kontaktseminaril osalemiseks palume täita sooviavaldus hiljemalt 8. maiks 2012

Kõigile sooviavalduse täitnud õpetajatele antakse tagasisidet 9. maiks 2012.
Õpetajatele on kontaktseminaril osalemine tasuta, kulud kannab Tiigrihüppe Sihtasutus. Majutust vajavatele õpetajatele ööbimine Tallinnas Swissotelis.


Lisainfo
Elo Allemann
elo@tiigrihype.ee


Vene keele õpetajate kontaktseminar Riias

$
0
0

Riias toimus 27.-29. aprillini eTwinningu seminar vene keele õpetajatele. Koolituse töökeeleks  oli vene keel. Seminarist võttis  osa 37 vene keele õpetajat Poolast, Prantsusmaalt, Slovakkiast, Tsehhist, Eestist, Lätist ja Leedust. Seminaril tutvustati arvutipõhist töökeskkonda TwinSpace.  Eestist sai osaleda neli vene keele õpetajat. Tore oli kohtuda kolleegidega, kes õpetavad sama ainet. Erinevate rolllimängude  kaudu saime kiiresti omavahel tuttavaks.

Nende päevade jooksul saime teada, et eTwinningu tegevus edendab Euroopa koolide koostööd, kus kasutatakse info- ja kommunikatsioonitehnoloogiat. eTwinningu portaal on tegevuses osalejatele peamine kohtumispaik ja töökeskkond. Portaal on saadaval 25 keeles.  Koolid üle Euroopa on koostanud juba 5353 projekti. Portaalis pakutakse õpetajatele on-line tööriistu partnerite leidmiseks, projektide alustamiseks, ideede jagamiseks, parimate praktikanäidetega tutvumiseks ning võimaldatakse kohe koostööd alustada, pakkudes erinevaid selleks kohandatud tööriistu eTwinningu platvormil.

Saime jagada omavahel oma  kogemusi ja ideid. Jagamine tähendab oma silmaringi suurendamist, õpetamiskogemuse rikastamist ning uute võimaluste arutamist. Sai loodud sarnaste inimeste võrgustik. Meie ees esinesid praktikud – õpetajad, kes on juba osalenud edukalt mitmes projektis. Nad jagasid meile soovitusi, kuidas õpilasi projekti kaasata nii, et nad selles tegutsemisest maksimaalselt kasu saaksid. Peaeesmärk on kaasata nad kõikidesse tegevustesse ja otsuste tegemisse kohe projekti algusest peale. Saime nippe ja näpunäiteid kuidas koostada projekti plaani ja ajakava.

 eTwinningus toimub korraga palju, seetõttu oli keeruline toimuvast ülevaadet saada, kuna varem pole sellise asjaga tegelenud. Kuid uurides asja ja suheldes kollegidega, sai kõikidest raskustest üle. Saime teada, kuidas eTwinningu võimalusi täiel määral ära kasutada

Olen veendunud, et e -Twinningu  võimalused muudavad õppimise huvitavamaks. Projekti koostamine ja selles osalemine  on õpetajale ja õpilasele väärtuslik kogemus.

Seminari õhkkond oli sõbralik. Päevad olid pikad, aga produktiivsed. Töö toimus gruppides. Iga grupp töötas oma projekti kallal. Kokku oli seitse gruppi. Uuel õppeastal on võimalus õpilastel ja õpetajatel osaleda erinevates rahvusvahelistes projektides. Eesti õpetajad ja õpilased löövad kaasa kolmes projektis: "Minu linna saladused",  „Vene keel omal jõul” ja  „Euroopa on meie ühine kodu”.  Projektis „ Minu linna saladused" osalevad peale Eesti veel Läti, Leedu, Poola, Slovakkia ja Prantsusmaa. Projekt on  mõeldud gümnaasiumi õpilastele. Projekti kaudu saavad õpilased ennast ja oma kooli tutvustada, projekti edenedes aga saame kõikide õpilastega teada mõndagi huvitavat erinevate linnade turismimagnetitest- legendidest ning lahendatud ja lahendamata mõistatustest. Koordinaatoriteks on õpetaja Poolast ja teine Prantsusmaalt. Nemad on  "mõttekeskuseks", kes koordineerivad selle grupi tööd.  Selles projektis  osalevad Eestist Ave Jõgi  Kuressaare Gümnaasiumist ja Piret Männilaan Türi Pöhikoolist.

Projektis: „Euroopa on meie ühine kodu” osalevad Eesti, Läti, Leedu, Tsehhi ja Poola. Projekti eesmärgiks on tutvustada oma maa sümboolikat, kultuuri vaatamisväärsusi, rahvustoite, oma kooli ja õpilasi, kes osalevad selles projektis. Iga maa märgistab Euroopa kaardil oma asukoha, siis saame näha, kust meie partnerid on pärit ja oma partneritele saame näidata, kus meie Euroopa kaardi peal asume.  Kasutame projekti käigus erinevaid töövõtteid Powerpoint, video, fotod, joonistused, virtuaalõppe keskkond. Projekt on mõeldud 12-15 aastastele õpilastele. Koordinaatoriteks on õpetaja Lätist ja Tsehhist. Projekti plaan ja ajakava  sai paika juba seminari lõpuks. Jagasime ülesanded omavahel ära, kohapeal moodustab igaüks oma projekti meeskonna. Suhtlus toimub vene keeles. Sellel projektil käigus suureneb kindlasti õpilaste õpimotivatsioon ja vene keele kasutamine praktikas.  Eestist osaleb selles projektis Leena Möls Aruküla Põhikoolist.

Projektis  "Vene keel omal jõul" osalevad Eesti, Leedu, Poola, Tšehhi ja Prantsusmaa. Projekti eesmärk - motiveerida õpilasi võõrkeele õppimiseks. Projekt on mõeldud 15-18 aastastele õpilastele. Koordinaatorid - õpetajad Prantsusmaalt ja Tšehhist. Esialgu on projekt mõeldud üheks aastaks. Alustatakse oktoobris. Suhtlemiskeel - vene keel. Eestist osaleb Olga Tšassova Tallinna Audentese Erakoolist ja Audentese Spordikoolist.

Meie jaoks on need esimesed projektid e-Twinningu keskkonnas, aga kindlasti mitte viimased. 





Edukat eTwinningut kõigile!

Leena Möls
VÕSi esimees
Aruküla Põhikooli vene keele õpetaja

Projektivõistluse võitjad on selgunud

$
0
0
Selgunud on 2011./2012. õppeaasta projektivõistluse võitjad. 2012. aastal esitati projektivõistlusele 25 projekti, mille hulgast valiti välja kümme parimat.
Esimene koht

Maths is everywhere!
Õpilased õppisid projektitöö kaudu geomeetriat, otsisid ja analüüsisid geomeetrilisi kujundeid enda ümber. Koostati pildigalerii, partnerkoolide õpilased jagasid omavahel pilte ja nende põhjal koostatud materjale. Omavaheliseks suhtlemiseks kasutati virtuaalse konverentsi võimalusi.
http://new-twinspace.etwinning.net/web/p56717/welcome
http://etwinmath.weebly.com
Õpetaja Eva Tšepurko, Valga Gümnaasium

Teine koht

Skype connects Germany and Estonia

Õpilased koostasid esitlusi erinevatel teemadel – minu kool, jõulud, minu kodukoht. Lapsed kohtusid Skype’i vahendusel, jagasid tehtut üksteisega ning õppisid nii inglise keelt.
Õpetaja Tatjana Nossova, Haabersti Vene Gümnaasium

Kolmas koht
Olympia Für Alle!
Projekt on pühendatud suveolümpiamängudele, mis toimuvad Londonis 2012. aasta juulikuus. Partnerkoolide õpilased tutvustasid projekti raames iga maa kolme populaarsemat spordiala ja sportlasi, tegelesid ise aktiivselt spordiga ja pöörasid rõhku tervislikule toitumisele.
http://olympiafueralle.wikispaces.com/
Õpetaja Krista Savitsch, Tabasalu Ühisgümnaasium

Kümne parima hulka jõudsid:

Sag mal!
Partnerkoolide õpilased kogusid oma kodukohta müüte ja muistendeid ning jagasid neid omavahel. Projektis osaleb kokku 12 kooli Euroopa erinevatest riikidest.
www.sagmal.wikispaces.com
Õpetaja Aimi Jõesalu, Põlva Keskkool

Why Visit our Country
Õpilased arutlesid teemal, miks on nende kodukoht turistidele huvitav. Partnerkoolide õpilastele tutvustati oma kodukohta, korraldati virtuaalne reis projektipartnerite juurde, jälgiti ja võrreldi ilma, tutvustati oma maa toite. Projektis osales kokku 19 kooli Euroopa eri riikidest.
http://etwinningvisit.weebly.com/our-school.html
http://new-twinspace.etwinning.net/web/p54718/welcome
Õpetaja Evi Tarro,  Võru Kesklinna Gümnaasium

Improve my Work

Eesti, Läti ja Soome lõpuklasside õpilased kirjutasid arvamusi essee vormis. Iga õpilane kirjutas kuni 4 esseed ja kommenteeris teiste õpilaste kirjutatut.  Esseede kaudu võrdlesid eri riikide abiturendid arvamusi nii raamatute, filmide kui ka tulevikuplaanide  ja eri riikide haridussüsteemide kohta. Projektitöö oli tihedalt seotud eksamiteks ettevalmistamisega.
Õpetaja Gaida Kabral, Rapla Vesiroosi Gümnaasium

Expanding Waves

Õpilased õppisid tundma oma maa kultuuri ning tutvustasid seda partnerkoolide õpilastele, kellelt omakorda said uusi teadmisi nende maa kultuuri ja traditsioonide kohta. Projekti käigus arendati nii inglise keele kui ka prantsuse ja itaalia keele oskust. Samuti kasutati ära võimalusi, mida tehnoloogia pakub üksteisega suhtlemiseks, koostööks ja tehtu jagamiseks.
http://new-twinspace.etwinning.net/web/p24216/welcome
Õpetaja Kaire King, Kadrina Keskkool

National Traditions, Songs and Dances

Õpilased tutvustasid üksteisele oma maa traditsioone, laule ja tantse. Loodi esitlusi ja videoid ning jagati neid üksteisega. Nii õpiti tundma nii partnerkoolide maade kultuuri kui ka oma kultuuri. Projektis osales 36 partnerkooli Euroopa eri riikidest.
https://nationaltraditionsongsanddances.wikispaces.com/
http://new-twinspace.etwinning.net/web/p56942/welcome
Õpetaja Terje Mägi, Vastseliina Gümnaasium

Intercultural Dialogue Through Fairy Tales, Drama and Art

Partnerkoolide õpilased õppisid üksteist tundma oma maa muinasjuttude, näidendite ja kunsti kaudu. Loodi ja jagati üksteisega esitlusi, tõlgiti muinasjutte,  joonistati nende põhjal pilte ning koostati nendest näitus.
http://new-twinspace.etwinning.net/web/p33338/welcome
Vastseliina Gümnaasium, õpetaja Terje Mägi

Enjoy Learning Science

Projekt keskendus kogemusõppele, õuesõppele ja uurimusõppele. Projekti käigus õpiti tundma ja väärtustama loodust.
Õpilased meisterdasid lohe ja lennutasid seda, ühtlasi õppisid määrama tuule suunda ja tugevust. Joonistati oma ökoloogilist jalajälge, kasvatati klassis taimi ning uuriti neid. Saadud teadmisi ja kogemusi jagati partnerkoolide õpilastega.
http://new-twinspace.etwinning.net/web/p58792/welcome
Õpetaja Tiiu Leibur, Pärnu Koidula Gümnaasium

Projektivõistluse võitjaid autasustati 25. mail Tallinnas Tehnikaülikoolis toimunud Tiigrihüppe õpilaskonkursside lõpuüritusel.

Suur tänu kõikidele projektivõistlustel osalenutele.

Kontaktseminar 31.05.- 02.06. Lissabonis

$
0
0
Meil oli väga hea võimalus osaleda Portugalis toimuval eTwinningu rahvusvahelisel koolitusel Maths and ICT. Koolitus oli mõeldud õpetajatele, kes õpetavad matemaatikat õpilastele vanuses 5-12.

eTwinningu kontaktseminar toimus Lissabonis. Väljalend Tallinnast Brüsselisse oli 7.35, sealt edasi Lissaboni. Võõras linnas palju seigelda ei saanudki- bussile, kahe peatuse pärast maha ning väike jalutuskäik hotelli. Juba fuajees sisseregistreerimisel saime tuttavaks ühe Bulgaaria õpetajaga, kes meie üllatuseks ei teadnud eriti midagi Eestist, kuigi oli Lätis käinud.

Kontaktseminar avati ametlikult 31. mai õhtul kell 18.15 (kohaliku aja järgi). Võeti sõna üldistel eTwinninguga seotud teemadel. Avaloengu pidas Richard English, kes töötab Hulli Ülikoolis matemaatika ja IKT praktiseeriva õppejõuna. Saime teada, et kohal on 26 riigi esindajad ning registreerunuid oli kokku koos korraldajatega 105 inimest.

Järgmisel päeval, 1. juunil algasid valitud töötubades õppimine. Eelnevalt saime tutvustava koolituse eTwinningu portaali, ennekõike Twinspace´i kohta. Samal päeval läbisime töötoad teemadega „Math and interactivity“ ja „Robotics“. Robootikaga puutusime kokku esimest korda. Põnev töötuba, kus leidsid rakendust ka kohalikud õpilased, kes meid rühmatöös ehk roboti seadistamises- programmeerimises aitasid.

Töine päev oli 2. juuni, kus töötoad teemadel „Maths ICT tools“ ja „Microsoft tools for primary schools“ andsid palju mõtteid koolimatemaatikaks. Töötoas „Maths ICT tools“ tutvustati erinevaid internetilehekülgi, mille abil saab teha matemaatika tunde õpilaste jaoks atraktiivsemaks. Eriti meeldis meile viimane töötuba „Microsoft tools for primary schools“, milles jõudsime tutvuda ainult programmiga Kodu. Kodu on 3D programm, mis võimaldab õpilastel ise programmeerida lihtsamaid arvutimänge ja neid ka hiljem mängida. Töötoas anti veel ülevaade Microsofti õppeprogrammidest Mouse Mischief, Math worksheet generator ja Math add-in for Word. Kõik programmid pidime enne seminari arvutisse installeerima, et võita töötamisaega. Kahjuks me ei saanud jääda seminaripäeva lõpuni, sest pidime lennujaama kiirustama!

Lissaboni kontaktseminari eesmärgiks oli uute kontaktide loomine ning erinevate teadmiste saamine. Nende päevade jooksul õnnestus luua uusi sõprussidemeid teiste riikide õpetajatega, kes olid huvitatud koostööst meie koolide õpilastega. Kõik läbitud töötoad andsid meile palju uusi mõtteid ja ideid, mida saame kasutada oma töös ja ka uute eTwinningu projektide loomises. Kokkuvõtvalt oli seminari kaheks miinuseks Wi-Fi puudumine ning töötubade algus- ja lõpuajaga venitamine. Plussiks positiivne õhkkond, head lektorid ja töötubade teemade valik. Oleme tänulikud selle võimaluse ja uudse kogemuse eest!

Kristi Saarpuu (Gustav Adolfi Gümnaasiumi klassiõpetaja)
Signe Reidla (Surju kooli matemaatikaõpetaja)

Article 20

$
0
0

  Õppeainete lõimimine ja rahvusvahelised partnerlusprojektid

Elo Allemann

1. Eesti keel kui võõrkeel - pole ainet millega ei saaks lõimida eesti keelt vene õppekeelega koolis:
geograafia, ajalugu, kunstiõpetus, muusikaõpetus, loodusõpetus, õuesõpe, matematika, füüsika (vanad leiutised ja leiutajad).
2. Võõrkeel kehalise kasvatusega, matemaatikaga, bioloogiaga, keskkonnakaitsega. 
3. Võõrkeel geograafiaga (pealinnade nimetused, nende erinevad hääldused ja kirjapilt erinevates keeltes), kehalise kasvatusega (Londoni olümpiamängud.  Pole ainet, kus ei saaks rakendada.
4. Võõrkeel matemaatikaga - raha, valuuta.
5. Võõrkeel majandusõpetusega - ettevõtlus, oma firma esitlus, äriplaani koostamine

Rahvusvaheline konverents eTwinning Druskininkais

$
0
0
7.-9. juunil toimus rahvusvaheline e-Twinningu konverents Druskininkais "Use of eTwinning and other collaboration tools for sharing STEM learning resources".
Konverentsil osales üle 100 õpetaja 27 Euroopa  Liidu riigist, kes õpetavad täpis- ja loodusteadusi põhikoolis, gümnaasiumis ja  erinevates õppekeskustest.  Eestit esindas Olga Shumailova (Kohtla- Järve Ühisgümnaasiumi informaatika õpetaja) ja Natalja Hramtsova (Kohtla- Järve Kesklinna Gümnaasiumi informaatika õpetaja).

Kõiki konverentsil osalejaid ühendas aktiivne töö rahvusvahelistest õppimisega seotud koostööprojektides ja soov edaspidi koostööd teha. Tänu eTwinningu keskkonnale, mida kasutavad  paljud õpetajad Euroopa koolides, on õpetajatel võimalus suhelda ja koostööprojekte arendada mitmete Euroopa koolidega.
Esimene päev- konverentsi avamine. Tervitussõnadega avasid ürituse Mantanas Masaitis, kes on Informatsioonitehnoloogia Hariduskeskuse juhataja ja Leedu NSS mänedzer ja eTwiiningu projekti koordinaator Leedus Riina Vuorikari. Oma esinemisega tervitas osavõtjaid Leedu kooliõpilased.  Gümnaasiumiõpilane Utenoa Dauniskis esitles külalistele oma projekti «Under the Open Sky-Romantic Astronomi», mis tunnistati 2012 aastal parimaks kooliprojektiks Leedus.
Eugenius Kurilovas, Informatsioonitehnoloogia Hariduskeskuse mänedzer Leedus, rääkis oma metoodikast projektiõppes ning pakkus õpetajatele võimalust rühmades välja töötada oma projekt selle metoodika kasutamiseks.
Teisel päeval olid konverentsil osalejatele pakutud võimalus osaleda kolmes töötoas:
- Töötuba 1. Tutvumine uute weebiinstrumentidega, nende kasutamise võimalustega ja ühiskasutamise võimalustega eTwinningu projektides, uued WEB2.0 võimalused, mida õpetahad saavad kasutada oma professionaalses töös-TwinSpace, Prezi, Glogster, ThingLink ja TeamUp (Virginia Bireniene, füüsika õpetaja, ekspert, Leedu). Tema esitlusega on võimalik tutvuda lingil https://www.box.com/s/60d7aeb1239b06ac4f6e.
- Töötuba 2.  STEM/ Scientix ressurssude vahetamise võimalused ja tegevus Euroopas, mida võivad kasutusele tulla eTwinning projektides. (Dr. Agueda Gra-Velasqes EUN STEM programmide juht).
Scientix programmi võimalused. Informatsioon Euroopa projektide võimalustest, mida rahastatakse ja millel on tavajaotused: foorumid, suhtlemine, uudised ja info; Scientix portaalil on ka materjalide hoidlad, mis sisaldavad ka lisamaterjale, animatsioone, modelleerimist, ettekandeid, videosid jms., mida õpetajad võivad kasutada oma klassides erinevates projektides osalemisel.
Põhilised erinevused Scientix programmi hoidlas võrreldes teiste analoogsete hoidlatega- see on võimalus õpetajatele käsitleda materjalide tõlkimisi ükskõik millisesse 23 ametlikku Euroopa Komissioni keelde . See tõlge teostatakse ametlike tõlkijate poolt ja rahastatakse Euroopa Komissioni vahendistest.
Tema esitlusega on võimalik tutvuda lingil https://www.box.com/s/60d7aeb1239b06ac4f6e.
- Töötuba 3. Uued töövahendid, mida on võimalik integreerida keskkonda TwinSpace (Staselė  Riškienė, inglise keele õpetaja Leedust) ja Grazina Likpetrienė (kunstiõpetaja, Leedu)
Embed koodid võimaldavad paigaldada komponente TwinSpace keskkonda. Peale selle anti ülevaade mõningadest teenustest, mis tekitasid enam osalejates huvi.  Need olid erinevad widget, mis võivad olla kasutuses tegevustega, mis on seotud teadusega ja nende juurutamine TwinSpace keskkonda. Eestis piisab   VOICETHREAD kasutusele võtmisest- töövahend, mis võimaldab koostööd „jutuajamine pilves“ ja WOLFRAM|ALPHA- teenus, mis püüab teada kõigest kõike ja annab välja informatsiooni, vastavalt huvi pakkuvale küsimusele
Projekti tegevuse ülesandeid, mis töörühmadele esimesel päeval anti, esitlesid osalejad kolmandal päeval.
Sellel konverentsil osalemine andis meile võimaluse lähemalt tutvuda oma kolleegide tööga Euroopa Liidust, saada rohkem teada nende töödest ja tegemistest, saada uusi teadmisi ja kogemusi, tugevdada omavahelisi suhteid, töötades ühe meeskonnana ja muidugi leida ka uusi sõpru.
Leedu jättis väga meeldiva jälje meie mälestustesse. Nii heatahtlikud inimesed kui ka soe, päiksepaisteline ilm ning imeline loodus.  Ja muidugi ka kena väike linnake Druskininkai, kus konverents toimus oma kultuuri, ajaloo ja vaatamisväärsustega. Just siin linnas asub Baltimaade ainus kaetud mäesusuakeskus, mille üle kohalikud elanikud väga uhked on, ja mida ka konverentsi osalejatel oli võimalus külastada.
Konverentsile viisime omalt poolt kaasa Eestit tutvustava ajakirja ja voldikud, mis tutvustasid Eesti loodust, vaatamisväärsusi, unikaalsetest kohtadest ja meie maa iseärastest mitmetes erinevates euroopa keeltes (hispaania, saksa, inglise, prantsuse, leedu jt). Jagasime neid Eesti tutvustamiseks ka omalt poolt konverentsil osalejatele. Vahetasime omavahel kontakte ja leppisime kokku edasisi tegevusi omavaheliseks koostööks ning ühisprojektide läbiviimiseks.
Olga Šumailova
Natalja Hramtsova

eTwinningu suvekool Pärnus

$
0
0


Nagu juba traditsiooniks on saanud, korraldab Tiigrihüppe Sihtasutus enne uue õppeaasta algust Pärnus programmi Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning traditsioonilise suvekooli, kuhu oodatakse kõiki õpetajaid, kellel on eTwinningu projektitöö kogemus.
Suvekool  algab 21. augustil kell 12 ja lõpeb 22. augustil kell 16.00.  Seekordne suvekool toimub Pärnus Rannahotellis.
Suvekoolis tutvustame eTwinningu ja Tiigrihüppe Sihtasutuse plaane järgmiseks õppeaastaks, jagame kogemusi projektitööst, tutvume uute veebivahenditega.
Koolitus on õpetajatele tasuta. Koolitusele palume registreeruda hiljemalt 10. augustiks 2010. Suvekooli täpne päevakava saadetakse kõigile registreerunutele 06. augustiks 2012.
Neile, kes vajavad Pärnus öömaja, on majutus Rannahotellis kahekohalistes tubades.
Koolitusele palume registreeruda selle lingi kaudu
Kuna suvekoolis on kohtade arv piiratud, siis palume soovijatel registreerimisega kiirustada.


Kohtumiseni augustis!
Ilusat suve!

eTwinningu suvekool edasijõudnutele juhatab õppeaasta sisse

$
0
0
21. ja 22. augustil 2012 toimub Pärnus Rannahotellis  traditsiooniline suvekool edasijõudnutele.
Koolitusele on registreerunud 42 osalejat, kellega kõigiga loodame ka Pärnus kohtuda ja uus õppeaasta sisse juhatada,

Koolituse päevakava

TEISIPÄEV, 21. august
11.30 - 12.00 Kogunemine ja tervituskohv
12.00 - 12.20 Sissejuhatus suvekooli, Elo Allemann
12.20 - 13.00 Head kogemused eTwinning projektitööst, Laine Aluoja
Rühmade visiitkaardid
PATT
eELA
III rühm Heli, Riina, Aina, Sirje, Vlada
IV rühmKristi, Merlin, Aimi, Eve, Irina
V rühm
Margit, Margit, Helle, Raili, Ruth, Maie

VI rühm  Marge, Gaida, Kristi, Signe, Piret
13.00 - 13.30 Videod õppetöös ja rahvusvahelistes projektides, Mari Tõnisson
13.30 Kohvipaus
14.00 - 15.30 Videokoolitus, Piret Meinberg, eStudio
15.30 Kohvipaus
16.00 - 18.00 Videokoolitus jätkub.
19.00vaba aeg, buffet õhtusöök, jalutuskäik promenaadil


KOLMAPÄEV, 22. AUGUST

09.00 - 10.00 Hommikusöök
10.00 - 11.00  Eelmise päeva  kokkuvõte, valminud videoprojektide hindamine, Laine Aluoja
11.00 - 12.00 Valik tööriistu koostööks, Meeri Sild

12.30-13.15 lõuna

13.15-13.35 Kuidas esitleda veebipõhist projektitööd - tähelepanekuid tööst rahvusvahelises eTwinning žüriis, Meeri Sild
13.35 - 14.30 Tõhus eTwinningu tööriist, Ingrid Maadvere
14.30 -15.30 Kui hästi tunneme eTwinningut? Ingrid Maadvere, Mari Tõnisson
15.30 - 16.00 Tähtsamad eTwinningu sündmused uuel õppeaastal, kokkuvõtete tegemine ja suvekooli lõpetamine, Elo Allemann

WEB 2.0 vahendid koostööks

Projektide hindamine

Viktoriin

Lubage esitleda - eTwinningu uus portaal

$
0
0

Täna avaldati portaali www.etwinning.net uus versioon.
eTwinningu portaal on saanud uue välimuse, lisaks on ka portaali muudetud kasutajasõbralikumaks.
 

Head õpetajad, andke selle postituse kommentaarides  teada, missugused on teie esmamuljed  uuenenud portaalist.

Õppimisüritused eTwinning portaalis

$
0
0



Programm Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning kutsub ka sellel õppeaastal õpetajaid osalema rahvusvahelistel õppimisüritustel. Tegu on veebipõhiste koolitustega, kus suur rõhk praktilisel tegevusel ja üksteisega kogemuste jagamisel. Õppimisüritusi viivad läbi eksperdid Euroopa eri riikidest, kelle hulgast võib leida nii õpetajaid kui ka teadlasi jne
Õppimisürituste tarbeks on eTwinning portaalis loodud eraldi osa – Learning Lab. Õppimisüritusel osalemine on õpetajatele tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine. Õppimisürituse läbinu saab tunnistuse  rahvusvahelisel koolitusel osalemise kohta. Registreerimine avatakse tavaliselt kaks nädalat enne õppimisürituse algust. Registreerimiseks tuleb sisse logida portaali www.etwinning.netning oma töölaual täita osalemissoov.
Allpool väike ülevaade, missugustel õppimisüritustel selle õppeaasta esimesel poolel saab osaleda.
Õppimisürituste sarja avab Tiigrihüppe Sihtasutuse koolitaja ja Tallinna Lilleküla gümnaasiumi haridustehnoloog  Meeri Sild.
24. september – 5. oktoober 2012
eTwinningu integreerimine õppekavva
 
Ekspert: Meeri Sild
Keel: inglise keel

Osalemist projektides peetakse sageli õpetajate ja õpilaste jaoks lisatööks. Kuid kas te olete mõelnud, kuidas lõimida projekte kooli õppekavaga? Leiame koos lahendused, kuidas seda teha, missugused oleksid õppekava läbivad tegevused ja milliste vahenditega neid läbi viia.

5. – 19. oktoober 2012
Muusika loomine eTwinningus
Ekspert: Kurt Schlegel
Keel: inglise keel

Te vajate muusikat kas oma esitlusse või veebilehele, kuid te ei ole ise muusik. Te sooviksite, et Twinspace'i lisatud videol oleks ka heli, kuid te olete kuulnud, et see ei ole seadusega kooskõlas, kui kasutate lihtsalt oma arvutis olevat mp3 kollektsiooni. Sellel õppimisüritusel tutvustame teile, kuidas leida ja luua muusikat tasuta ja legaalselt.

1.- 13. oktoober 2012

Kunst, ajalugu ja filosoofia eTwinning projektides

Ekspert: Adam Stepinski
Keel: poola keel

Õppimisüritusel leitakse võimalusi, kuidas  siduda eTwinning projektidesse sellised õppeained nagu kunst, ajalugu ja filosoofia. Vaatame koos, kuidas  kavandada ja juhtida projekti, mis põhineb nendel kolmel õppeainel.

8. – 28. oktoober 2012

Ühendades punkte - ‘Uniendo los puntos’

Ekspert: Pedro Miguel Fernandez Moreno
Keel: hispaania keel

Õppimisüritusel tutvustatakse 2.0  multimeedia koostöövahendeid, mida saab klassiruumis kasutada.  Samuti analüüsitakse õpetamisvõimalusi nende kaasabil eTwinning projektides, mis põhineks mängudel, oleksid interaktiivsed ja kutsuksid koostööle.
5. – 22. november 2012
Tuleviku kool –kool 2020. aastal
Ekspert: Tiina Sarisalmi
Keel: inglise keel

Kuidas me õpime 2020. aastal? Missugune on see keskkond, kus me õpime? Missugune on õpetaja roll? Mis on võtmeoskused ja milline on 2020. aastal õppekava? Sellel õppimisüritusel arutleme neil teemadel, jagame ideid ning loome stsenaariumeid tulevikukooli jaoks.

12.- 23. november 2012

Xplore biotehnoloogia terviseuuringutes eTwinning projektide kaudu

Ekspert: Rosina Malagrida
Keel: inglise keel

Õppimisüritusel tutvustatakse uuenduslikke võtteid, kuidas kasutada biotehnoloogiat terviseuuringutes projekti Xplore Health näitel. Õppimisüritusel tutvustatakse mänge, videoid ja virtuaalseid eksperimente, mida õpetajad saavad kasutada eTwinningu projektides.  Samuti tutvustatakse mitmesuguseid tehnikaid, mida saab kasutata terviseuuringutes.

14. -18. november  eTwinning ja kutseõpetus
Ekspert: Gregor Berger
Keel:    inglise keel

Õppimisüritusel tutvustakse, kuidas eTwinning projekte  siduda kutseõppega, kasutades selleks Web 2.0 tööriistu. Samuti räägitakse lähemalt nii projektide planeerimisest kui ka sellest, kuidas koordineerida erinevate partnerite tööd.

26. november – 7. detsember 2012 Motiveeriv matemaatika
Ekspert: Siegfried Maillard
Keel: prantsuse keel

Õppimisüritusel võetakse vaatluse alla matemaatika klassiruumis ja väljaspool seda. Osalejad jagavad oma kogemusi ja lähenemisviise õpilaste motiveerimiseks matemaatika õppimisel. Uuritakse, kuidas tõsta esile matemaatikat näidete abil  meid ümbritsevast maailmast.

Täpne kuupäev selgitamisel: Using Multimedia in eTwinning
Ekspert: Karl Malbert
Keel: rootsi keel

Selle õppimisürituse eesmärk on anda õpetajate inspiratsiooni, kuidas oma õpilastega eTwinningu projektides ja muudes pedagoogilistes tegevustes multimeediat kasutada. Ürituse vältel õpivad igasse vanuseklassi kuuluvate õpilaste õpetajad, kuidas eTwinningu töös koomikseid, raadiot ja videoid kasutada

Algavad eTwinningu Nädalad

$
0
0

 
Septembri keskpaigaks on õppetöö  Euroopa koolides saanud mõnusa hoo sisse. eTwinning  kutsub taas kõiki õpetajaid ja õpilasi rahvusvahelises projektitöös kaasa lööma.

Selleks, et projektide planeerimine ning partnerite leidmine hästi sujuks, on  eTwinning portaalis välja kuulutatud eTwinning Nädalad.  Selle aasta teemaks on „eTwinning õpiprojektid Euroopa koolide koostöö keskmes“.

eTwinningu nädalad kestavad 24. septembrist  kuni 10. oktoobrini 2012 ning selle aja jooksul toimub palju põnevat.
Kõigepealt, alates 24. septembrist  on saanud uue näo eTwinning mestimisruum. Kõik projektid, mis on saanud heakskiidu pärast seda kuupäeva, saavad tööd alustada juba uues keskkonnas.
Et oleks, kust projektitööks ideid ammutada, jagatakse  eTwinning Nädalate jooksul juhiseid, praktikanäiteid ning juba valmis projektikomplekte.

 Alates 24. septembrist 2012  saavad kõik õpetajad ise aktiivselt eTwinningu Nädalate tegevustest osa võtta. Olete oodatud osalema!
1. Selleks logige sisse eTwinning portaalis  oma töölauale ja kõpsake nupul „Projektid! Projektid! Projektid“.  

Teie ees avaneb eTwinningu Nädalate leht, kus saate 
  • otsida just selleks õppeaastaks sobivat projektiööpartnerit. Teil on võimalus postitada oma projektiidee või võtta ühendust õpetajaga, kelle mõtted haakuvad teie omadega ning teha algust uue projektiga
  • tutvuda uute projektikomplektidega ja vaadata videoid, kus antakse näpunäiteid projektitööks.
  •   tutvuda uue Twinspace ja eduka partneriotsingu  juhenditega.
Tähelepanu! Kõikide õpetajate vahel, kes on sõlminud projekti ajavahemikul  24. september -1. detsember 2012 loosib Tiigrihüppe Sihtasutus välja kaks osalemist  eTwinningu aastakonverentsil, mis toimub märtsis 2013 Portugalis.

eTwinning koolitus algajatele Tallinnas

$
0
0

Tiigrihüppe Sihtasutus korraldab Tallinnas Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning koolituse algajatele. Koolitus on õpetajatele tasuta. Osalejatel palume kaasa võtta sülearvuti.
Koolitus toimub 16. ja 17. novembril 2012 Euroopa  hotellis (Paadi 5, Tallinn) konverentsikeskuses.
Koolitus algab reedel, 16. novembril kell 14.30 ning lõpeb laupäeval, 17. novembril orienteeruvalt kell 15.00. Vajadusel majutus kahekohalistes tubades Euroopa  hotellis.

Koolitustele oodatakse õpetajaid, kes soovivad alustada rahvusvahelist projektitööd programmi Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning raames (www.etwinning.net) ning kes pole varem eTwinningu koolitustel osalenud.
Koolitusel tutvustame
- portaali www.etwinning.net kasutamist (partneriotsing, projekti sõlmimine, projektitöö administreerimine)
- kuidas integreerida rahvusvahelist projektitööd õppekavaga
- edukaid internetipõhiseid koostööprojekte, milles Eesti õpetajad-õpilased osalevad
- kuidas praktiliselt kasutada tööriistu, mis sobivad veebipõhiseks koostööks, näiteks ajaveebide kasutamist ning pilditöötlusprogramme.

Koolitusele registreerimine toimub kahes osas
1.      Palume täita registreerimisvormi 
2.      Elektroonse tunnistuse saamiseks palume end registreerida ka EKISeinfosüsteemis.
Registreerimiseks tuleb ID –kaardiga sisse logida ja ning vajutada nupule registreeri.
Täiendav info EKIS infosüsteemi kohta
EKIS infosüsteemi saab sisse logida ID-kaardi abil (vajalik teada ka PIN1). Kui ajutiselt ei saa ID-kaarti kasutada, siis on võimalus sisse logida ka kasutajanime ja parooliga. Parooli saamiseks tuleb pöörduda oma kooli EKISe administraatori poole (tavaliselt on selleks sekretär või infojuht). Kui kasutajal ei olnud varem EKISe kontot, siis esmakordsel sisselogimisel ID-kaardiga küsitakse e-posti aadressi, kooli ja ametit.
EKISes saavad koolitustel osalejad täita ka tagasisideküsitluse. Kui tagasisideküsitlus on täidetud, siis saab sellele järgnevalt elektroonse tunnistuse, mille võib soovi korral ise välja trükkida.
Küsimuste ja probleemide korral palume pöörduda Kristel Laaniste poole (kristel.laaniste@tiigrihype.ee)

Elo Allemann
eTwinningu projektijuht


Rahvusvaheline koolitus Budapestis

$
0
0
27.-29. septembril 2012 toimus Ungari pealinnas Doonau kaldal professionaalse arengu töötuba (PDW) teemal "Meie Euroopa kultuuripärand". Oma muljeid koolitusest soovivad jagada Kristi Saare, Signe Vahtramäe ja Krista Savitsch.
27.-29. septembril 2012 toimus Ungari pealinnas Doonau kaldal professionaalse arengu töötuba (PDW) teemal "Meie Euroopa kultuuripärand", millest võtsid osa Kilingi-Nõmme gümnaasiumi inglise keele õpetaja Signe Vahtramäe, Pelgulinna gümnaasiumi inglise keele õpetaja Kristi Saare ja Tabasalu ühisgümnaasiumi saksa keele- ja klassiõpetaja Krista Savitsch.
Professionaalse arengu töötoad on midagi enamat kui üks koolitus. Paljudest Euroopa riikidest kokku tulnud õpetajad jagavad koolituspäevade jooksul teineteisele oma mõtteid, kogemusi, teadmisi, sõlmivad uusi tutvusi ja kohtuvad taaskord vanade tuttavatega, kellega kord juba kohtutud või ühiseid projekte tehtud. Sageli viivad sellised kohtumised uute mõtete ja projektideni. Usume, et paljud projektid, mis on saanud Euroopa eTwinningu auhinna, on just alguse saanud sellistel toredatel koolitustel.
Sisutihedasse ja meeleolukasse kolme päeva Budapestis mahtusid paljud toredad ettekanded ja töötoad. Avakõne pidasid Michael O`Donnabhain (Central Support Service - keskne kasutajatugi) ja Virag Toth (Ungari rahvusliku eTwinningu kasutajatoe projektijuht). Põnevad plenaarettekanded olid veel teemadel, mis puudutasid innovaatilisust ja muutusi õpetajakoolituses ning toodi näiteid sellest, kuidas igapäevast õppetegevust rikastada ja huvitavamaks muuta läbi uute lahenduste, mida pakub meile Second Life.
Töötubades tutvustati eTwinningu portaali ja Twinspace (mestimisruumi) võimalusi, toodi häid näiteid erinevatest auhinnatud eTwinningu ja Comeniuse projektidest, õpetati web2.0 vahenditega (http://musescore.org/en) tegema muusikat ja valmistati ise olemasolevatest vahenditest muusikainstrumente. Suure põnevusega osalesid õpetajad töötoas, kus tutvustati erinevaid web2.0 vahendeid nagu näiteks http://photosynth.net/ ja http://prezi.com/
Töötoas "Õppimine ilma piirideta" jätsid õpetajad seljataha oleviku ja sukeldusid oma teise ellu (Second Life) http://secondlife.com/. Sinna saarele koos sõpradega ülesandeid lahendama olekski võinud jääda. Reaalsusesse tagasi tulema sundis fakt, et ees ootas viimane põnev õhtu Budapesti vaatamisväärsustega tutvudes ja Doonau jõel laevasõitu ja õhtusööki nautides. Tulede säras linn ja vaikne laevasõit helesinisel Doonaul oli võrratu ja nostalgiline. Meenus legendaarne Goethe poolt kirjutatud lause, mille ütles Faust hinnates käesolevat hetke: Oh ilus hetk, oh viibi veel!
Krista Savitsch
eTwinningu mentor

eTwinning koolitus koolimeeskondadele

$
0
0

Tiigrihüppe Sihtasutus korraldab Tallinnas Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning koolituse koolimeeskondadele, et tutvustada, kuidas kasutada rahvusvaheliste õpiprojektide võimalusi eri õppeainete lõimimisel. Koolitusel tutvutakse nii õpiprojektide kavandamist, nende integreerimist kooli õppekavva kui ka veebipõhised võimalusi projektide läbi viimisel. Koolitusel tutvustame portaali www.etwinning.net kasutamist (partneriotsing, projekti sõlmimine, projektitöö administreerimine) ning edukaid  eTwinning projekte. 
Koolimeeskondade koolitusele ootame ühest koolist 2-4 õpetajat koos infojuhi või arvutiõpetajaga (eri õppeainete õpetajad, klassiõpetaja, õppealajuhataja, huvijuht).
Koolitus on tasuta. Osalejatel palume kaasa võtta sülearvuti.

Koolitus toimub 30. novembril ja 1. detsembril 2012 Tallink Spa hotellis  hotellis (Sadama 11A, Tallinn) konverentsikeskuses.
Koolitus algab reedel, 30. novembril kell 14.30 ning lõpeb laupäeval, 1. detsembril orienteeruvalt kell 15.00. Vajadusel majutus Tallink Express hotellis kahekohalistes tubades.


Palume registreeruda12. novembriks 2012.
Koolitusele registreerimine toimub kahes osas
1.      Palume täita registreerimisvormi
2.      Elektroonse tunnistuse saamiseks palume end registreerida ka EKIS infosüsteemis.
Registreerimiseks tuleb ID –kaardiga sisse logida ja ning vajutada nupule registreeri.

Täiendav info EKIS infosüsteemi kohta

EKIS infosüsteemi saab sisse logida ID-kaardi abil (vajalik teada ka PIN1). Kui ajutiselt ei saa ID-kaarti kasutada, siis on võimalus sisse logida ka kasutajanime ja parooliga. Parooli saamiseks tuleb pöörduda oma kooli EKISe administraatori poole (tavaliselt on selleks sekretär või infojuht). Kui kasutajal ei olnud varem EKISe kontot, siis esmakordsel sisselogimisel ID-kaardiga küsitakse e-posti aadressi, kooli ja ametit.

EKISes saavad koolitustel osalejad täita ka tagasisideküsitluse. Kui tagasisideküsitlus on täidetud, siis saab sellele järgnevalt elektroonse tunnistuse, mille võib soovi korral ise välja trükkida.

Küsimuste ja probleemide korral palume pöörduda Kristel Laaniste poole (kristel.laaniste@tiigrihype.ee)

Lugupidamisega
Elo Allemann
eTwinningu projektijuht

Soome-Läti-Eesti kontaktseminar Soomes Tuusulas

$
0
0

Tiigrihüppe Sihtasutus kutsub Eesti õpetajaid osalema programmi Sõpruskoolid Euroopas eTwinning Soome-Läti-Eesti kontaktseminaril, mis toimub Soomes Tuusulas.  Kontaktseminaril saab osaleda igast riigist kümme õpetajat. Kontaktseminaril osalemiseks palume täita sooviavaldus 12. novembriks 2012. Kõigile sooviavalduse täitnud õpetajatele antakse tagasisidet 15. novembriks 2012. Kontaktseminarile oodatakse klassiõpetajaid, kes õpetavad lapsi vanuses 7-12.

Koolitusel osalemine on õpetajatele tasuta. Sõidupiletid ja koolituse maksumuse katab Tiigrihüppe Sihtasutus.
Juhul kui soovite osaleda kontaktseminaril, siis palun täitke järgnev ankeet

Palume osalusankeedid täita hiljemalt 12. novembriks 2012

Seminar toimub
Venue Gustavelund hotel
Kirkkotie 36, FI-04310 Tuusula
http://www.gustavelund.fi/kokouspalvelut

Seminari kava

November 23, 2012

14.45 Registration, coffee and snacks
15.15 Welcome. Introduction of workshop
15.30 eTwinning programme,
16.15 Ice-breaking activities,
17.15 -18.15 Presentation of  sucessful eTwinning projects
19.00 Dinner

November 24, 2012

10.00 -11.00 Expert presentation (schools collaborations, new methods in pedagogy, interactive tools, social media)
11.00-11.30 Tips for successful eTwinning projects and project planning,
12.00 Creating and presenting the project ideas

13.00-14.00  Lunch

14.00 - 14.45 Tour in the eTwinning portal,
14.45 -16.30 Participants work with project ideas and plan their projects
17.00 transfer from the hotel to Halosenniemi
17.15 Vist of  Halosinneimi http://www.halosenniemi.fi/
19.30 Dinner at the hotel

November 25, 2012

10.00-10.30 Twinspace,
10.30 Project planning and projects registration in the eTwinning Desktop
12.30-13.00 Closing session
Projects’ presentation

13.00 Lunch and farewell


Elo Allemann
eTwinning projektijuht
Tiigrihüppe Sihtasutus

eTwinning koolitus algajatele 16.-17.11.2012

$
0
0
Tallinnas, Euroopa hotellis toimub eTwinningu koolitus algajatele. Kahe päeva jooksul õpitakse tundma eTwinningu portaali, arutletakse projektitöö lõimumise üle õppekavasse, tutvutakse eesti õpetajate kogemustega. Samuti õpitakse kasutama WEB 2.0 vahendeid, mis sobivad koostööks ja räägitakse internetiturvalisusest.
Esitlused





Koolimeeskondade koolitus

$
0
0
Tallinn
30. november - 1. detsember
Ajurünnak
eTwinning

Viewing all 153 articles
Browse latest View live